| ASIN | B08PPWB9MM |
| Best Sellers Rank | 307,927 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 360 in Single Bowl Kitchen Sinks |
| Brand | Kraus |
| Colour | Black |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (874) |
| Drain Type | Central |
| Finish | Matte Black |
| Installation Type | Undermount |
| Item Dimensions D x W x H | 19.1D x 26W x 38.7H centimetres |