The CXP20VDI 20V Max Brushless Drill and Impact Combo Kit delivers professional-grade performance with brushless motors that extend runtime and lifespan. Featuring a variable speed drill with 370 in-lbs torque and 21 clutch settings, plus a high-torque impact driver with 1400 in-lbs torque and dual speed ranges, this lightweight combo is engineered for precision and power. Complete with two 20V max Lithium Ion batteries and a rapid charger, itโs designed for managers and pros who demand efficiency and reliability on every project.