| ASIN | B00ZOOJXEG |
| Best Sellers Rank | #11,228 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #87 in Network Switches |
| Brand | TP-Link |
| Built-In Media | 5-Port Gigabit Desktop Switch TL-SG1005D, Power Adapter, Installation Guide |
| Case Material Type | Plastic |
| Color | Black |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Server, Printer |
| Current Rating | 0.6 Amps |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (7,842) |
| Data Transfer Rate | 5000 Megabits Per Second |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 14L x 8.8W x 2.3H centimeters |