| ASIN | B00ZOOJXEG |
| Best Sellers Rank | #3,292 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #25 in Network Switches |
| Brand | TP-Link |
| Built-In Media | 5-Port Gigabit Desktop Switch TL-SG1005D, Power Adapter, Installation Guide |
| Case Material Type | Plastic |
| Color | Black |
| Colour | Black |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop, Server, Printer |
| Current Rating | 0.6 Amps |
| Customer Reviews | 4.7 out of 5 stars 7,850 Reviews |
| Data Transfer Rate | 5000 Megabits Per Second |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 14L x 8.8W x 2.3H centimeters |
| Item Type Name | 5 Ports gigabit desktop ethernet switch |
| Item Weight | 3.88 Ounces |
| Manufacturer | TP-Link |
| Mfr Part Number | TL-SG1005D(UN) |
| Model Number | TL-SG1005D(UN) |
| Number of Ports | 5 |
| Number of ports | 5 |
| Platform | Windows 7 |
| Product dimensions | 14L x 8.8W x 2.3H centimeters |