| ASIN | B00GYLS1BO |
| ASIN | B00GYLS1BO |
| Age Range Description | Adult |
| Band Colour | Black |
| Band Material Type | Plastic, Stainless Steel |
| Band Width | 20 Millimetres |
| Bands | 1 |
| Batteries | 1 Lithium Metal batteries required. (included) |
| Best Sellers Rank | 569,690 in Fashion ( See Top 100 in Fashion ) 3,930 in Men's Wrist Watches |